Z wizytą w Nadleśnictwie Hajnówka.

 

   Z wizytą, bo zostaliśmy zaproszeni przez p. Grzegorza Bieleckiego – nadleśniczego do poznania jego włości, a dokładniej Leśnego Kompleksu Promocyjnego, bo to wizytówka nadleśnictwa. Główną atrakcją Kompleksu jest kolejka wąskotorowa wybudowana w I poł. XX w. służąca do transportu drewna z Puszczy Białowieskiej, dziś służy turystom. Pięknie się prezentują urokliwe wagoniki, unikatowy parowóz, odrestaurowana stacyjka.

Czytaj więcej: Z wizytą w Nadleśnictwie Hajnówka.

Ważne dla zdrowia składniki pożywienia.

 

  

   To temat seminarium przygotowanego przez kol. Walentynę Białowieżec.

   Nasza koleżanka od lat interesuje się, gromadzi informacje i sprawdza praktycznie działanie wielu składników spożywczych głównie pod kątem ich działań prozdrowotnych, stymulujących odporność organizmu na negatywne czynniki środowiskowe, oczyszczających z toksyn, zapobiegających chorobom, głównie nowotworowym.

Czytaj więcej: Ważne dla zdrowia składniki pożywienia.

Zioła dla zdrowia i urody.

 

   Spotkanie seminaryjne w tym miesiącu przygotowały nasze koleżanki. Dotyczyło ono wiedzy o ziołach, a było to możliwe dzięki uczestnictwu w listopadzie 2014r. piętnastoosobowej grupy naszych członkiń w wyjeździe studyjnym do PODLASKIEGO OGRODU ZIOŁOWEGO w KORYCINACH w ramach projektu „WARSZTATY LIDERÓW KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO I INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ”, w których uczestniczyły również panie zielarki z UTW Sokółka, Sejny oraz filii UTW Sejny z Puńska.

Czytaj więcej: Zioła dla zdrowia i urody.

„Powstańcze ścieżki w Puszczy Białowieskiej”

 

   „Powstańcze ścieżki w Puszczy Białowieskiej” to temat seminarium nawiązującego do książki, która ukazała się pod tym samym tytułem autorstwa Włodzimierza Muśko i Wiktora Kabaca a traktującej o Powstaniu Styczniowym 1863 roku.

Czytaj więcej: „Powstańcze ścieżki w Puszczy Białowieskiej”

Zasady udzielania pierwszej pomocy – seminarium!

 

       Prowadzący Grzegorz Łopieński (seminarium finansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich).

 

   20 Listopada 2014 członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku (około 50. osób) uczestniczyło w bardzo pożytecznym seminarium poświęconym pozyskaniem lub uzupełnieniem wiedzy na temat udzielania przedmedycznej pomocy w nagłych wypadkach. Była to wiedza podstawowa, ale też bardziej fachowa i szczegółowa.

Czytaj więcej: Zasady udzielania pierwszej pomocy – seminarium!