Spływ Kajakowy „Narewka – Narew”.

 

  

   Kolejny, czwarty już spływ kajakowy zgromadził samych pasjonatów. Byłoby nas zapewne więcej jednak wielu musiało wybierać między spływem kajakowym a wycieczką do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach.

 

   Jak w poprzednich latach tak i tym razem pogoda nam dopisała, a sprawdzony organizator spływów p. Jerzy Nesteruk z Biura NES-TUR zadbał o wszystkie szczegóły.

   Sama Narewka jest rzeką naturalną, właściwie nietknięta ręką człowieka, co sprawia, że płynąc pod nisko zwisającymi gałęziami drzew czy też pod nachylonymi nad wodę krzakami czujemy bliskość natury a jej leniwy nurt napełnia nas spokojem.

   Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku skorzystaliśmy z gościnności p. Ireny w Lewkowie Starym, zatrzymując się na postój dla regeneracji sił i wypicia świeżo parzonej kawy lub herbaty.

   Druga część trasy spływu minęła bardzo szybko, a sama rzeka pozwala na spływ niemal na „leżąco”. Tradycyjnie już na mecie czekało rozpalone ognisko i pieczenie kiełbasek.

   To krótkie sprawozdanie byłoby niepełne gdybym nie wspomniał o pomyśle, jaki zrodził się przy pieczeniu kiełbasek i nie poddałbym go pod rozwagę dla wszystkich słuchaczy na przyszły rok.

„Integracja międzypokoleniowa

   A może by tak w roku 2016. spływ zaplanować odrobinę później – po zakończonym roku szkolnym – by umożliwić naszym wnukom uczestniczenie w nim?

   Spływ kajakowy rzeką Narewką i Narwią jest bardzo dobrym pomysłem na spokojne a zarazem aktywne spędzenie, chociaż kilku godzin wyrywając się z oszalałego pędu dzisiejszego świata.

   Serdecznie dziękujemy naszej kol. Halinie Bunej i Edwardowi Ponieckiemu za przygotowanie i zorganizowanie spływu.

Tekst: Zbigniew ANGIELCZYK

 

Foto-galeria: Zbigniew ANGIELCZYK