Majowe wędrówki z kijkami.

 

 

   Już po raz drugi członkowie naszego Uniwersytetu włączyli się do ogólnopolskiego marszu nordic walking Studentów UTW, który przed czterema laty zainicjowała Akademia Złotego Wieku UTW w Wejherowie przy współpracy z Polską Akademią NW Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

   W tegorocznym marszu wystartowała grupa 33. uczestników (w tym 3. panów) na dystansie 5 km trasą wytyczoną w Puszczy. Grupie przewodziła Anna Telentejuk, ona też przeprowadziła wstępną i kończącą marsz gimnastykę z kijkami. Bardzo serdecznie jej dziękujemy. 

   Słowa podziękowania kierujemy również do pana bryg. Piotra RYBAKA Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, który łącząc zaplanowane ćwiczenia swoich podwładnych jednocześnie zapewnił naszemu marszowi zabezpieczenie medyczne.

   Nastroje i humory wśród uczestników były bardzo dobre i przeniosły się jeszcze na spotkanie ogniskowe po zakończeniu marszu.

   Miło, że marsze z kijkami na stałe wpisały się w repertuar zajęć sportowo-rekreacyjnych naszego Uniwersytetu, bo „kijkowiczki” wytrwale chodzą 2. razy w tygodniu przez cały rok.

   Świadomość, że 7-go maja studenci UTW w całej Polsce maszerowali tak jak my, dała nam dodatkową radość i satysfakcję.

   Do spotkania na kolejnych podobnych imprezach.

Autor: mgr Antonina SKORUK

Foto-galeria: Irena SIDORUK, Jerzy PERZANOWSKI, Zbigniew ANGIELCZYK

225. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

   Tegoroczne uroczystości w ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w podniosłej atmosferze. Wpływ na to miały odprawione nabożeństwa we wszystkich świątyniach i zaplanowany przemarsz mieszkańców ulicami miasta do obelisku w parku miejskim.

Czytaj więcej: 225. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Prezes UTW Mirosława Pawłowska laureatką QUERCUS.

 

 

   Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Mirosława Pawłowska laureatką tegorocznej edycji Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS.

   Z ogromną radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasza Prezes znalazła się w grupie czwórki laureatów tegorocznej, drugiej edycji, prestiżowej Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS.

Czytaj więcej: Prezes UTW Mirosława Pawłowska laureatką QUERCUS.

V Rajd poświęcony pamięci plut. Bolesława Bierwiaczonka

  

  

   Dnia 20.09.2015 r. odbył się kolejny, piąty już Rajd Rowerowy im. plut. Bolesława Bierwiaczonka, poświęcony pamięci żołnierza, który zginął 17 września 1939 r. w obronie Hajnówki. Patronat nad rajdem objął Jerzy Sirak, burmistrz miasta Hajnówka, on jest też inicjatorem rajdu i rokrocznym jego aktywnym uczestnikiem.

Czytaj więcej: V Rajd poświęcony pamięci plut. Bolesława Bierwiaczonka

Puchar Polski Nordic Walking – Hajnówka 2015.

 

 

    12.09.2015r. Rok Akademicki 2015/2016 został rozpoczęty (oczywiście nieoficjalnie) udziałem Studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pucharze Polski Nordic Walking Hajnówka 2015.

   Nasze koleżanki były przygotowane dzięki wakacyjnym wędrówkom z kijkami. Pragnę bardzo podziękować kol. Ani Telentejuk za przygotowanie grupy do zawodów.

Czytaj więcej: Puchar Polski Nordic Walking – Hajnówka 2015.