VI Marsz Nordic Walking.

 

  

 

       VI Marsz Nordic Walking Studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w którym braliśmy udział po raz czwarty przywitał nas słońcem i piękną pogodą. Organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Akademia Złotego Wieku – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie, współorganizatorami są Polska Federacja Nordic Walking i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Patronem honorowym Bogdan Tokłowicz – przewodniczący Rady Miasta Wejherowo.

 

       Marsz odbył się 12.05.2018 r. trasą nr 1 tzw. „Leśną przechadzką” o dł. 5 km., w którym wzięło udział 35. osób miłośników chodzenia z kijkami. O godz. 1100 spotkaliśmy się na stadionie w lesie i po rozgrzewce wyruszyliśmy wyznaczoną trasą. Na początku szła „seniorka”, Halinka Andrejczyk, niejako „regulując” tempo marszu tak by całą trasę wszyscy pokonali w jednej grupie a całość zamykała Anna Telentejuk, nasza instruktorka, która od początku prowadzi zajęcia Nordic Walking ze słuchaczami naszego Stowarzyszenia.

       Podczas marszu podziwialiśmy cuda natury tzw. „gniazdo” na świerku, oraz rośliny i zioła spotykane w Puszczy Białowieskiej. W połowie trasy i na zakończenie były zabawy i ćwiczenia rozciągające prowadzone przez kol. Annę Telentejuk.

       Marsz zakończył się spotkaniem integracyjnym z własnym koszyczkiem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Hajnówka, które udostępniło swój teren ogniskowy.

       Dziękujemy organizatorom i uczestnikom marszu, do zobaczenia za rok.

Autor: Anna TELENTEJUK

Foto-galeria: Irena SIDORUK, Zbigniew ANGIELCZYK