Porozmawiajmy o bezpieczeństwie ...

 

 

 

       20 lutego ’19 seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz kolejny spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Odwiedziła nas większa ich grupa na czele z Komendantem Powiatowym podinspektorem Bartoszem Lorencem i dzielnicowymi poszczególnych dzielnic w mieście (w powiecie jest ich 12.).

       Hasło programowe spotkania to:

„POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE,

MOŻESZ MIEĆ NA TO WPŁYW”.

       Brzmi zachęcająco i aktywizująco o tym właśnie mówił pan Komendant przekonując, że celem pracy policji jest troska o bezpieczeństwo obywateli a w wielu obszarach działania ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych – narażonych na wszelkiego rodzaju oszustwa, zarówno bezpośrednie, jak też czyhające w Internecie czy za pośrednictwem telefonów.

       Pan Komendant przedstawił ubiegłoroczne dane statystyczne z naszego powiatu – są one optymistyczne (malejące liczby przestępstw, zwiększająca się wykrywalność), co nie znaczy, że bezpieczeństwo jest pełne (np. wypadki drogowe).

       Po raz kolejny zwrócił uwagę na pożyteczność MAPY ZAGROŻEŃ wskazującej na miejsca niebezpieczne. I tu apelował do seniorów jako aktywnej grupy obywateli dysponującej czasem i zmysłem obserwacyjnym mogących skutecznie interweniować w razie potrzeby. Również za pośrednictwem dzielnicowych, jak też poprzez możliwość zgłoszeń na komendzie.

       Część spotkania przeznaczona była na rozmowę z zebranymi i wyjaśnianie zgłaszanych problemów (np. bezpieczeństwa na drogach, oszustwa, kradzieże).

       Spotkanie było bardzo pożyteczne, przekonujące do zaufania wobec funkcjonariuszy. Na uwagę zebranych zasługuje kompetencja i kultura naszych gości.

Autor: mgr Antonina SKORUK

Foto-galeria: Irena SIDORUK, Stanisław CHOMICKI, Zbigniew ANGIELCZYK

Hajnówka w okresie międzywojennym - Dialogi literackie o Polsce i Polakach.

Spotkanie seminaryjne członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

       Tegoroczny jubileuszowy listopad stał się okazją nie tylko do wykładu poświęconego początkom dwudziestowiecznych zdarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości na naszych terenach, ale też seminaryjnej prelekcji pani Alli Gryc wieloletniej zbieraczki wiedzy o Hajnówce.

Czytaj więcej: Hajnówka w okresie międzywojennym - Dialogi literackie o Polsce i Polakach.