Spływ kajakowy rzeką Narew

 

 

       Rok bieżący, wyjątkowo obdarzył nas upałami, praktycznie od początku astronomicznego lata. Taka aura, uniemożliwiła nam zorganizowanie spływu kajakowego tradycyjnie w ostatni poniedziałek czerwca a dopiero 29 sierpnia. Na spływ kajakowy zdecydowało się 15. osób. Niech żałują ci, którzy nie popłynęli razem z nami.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Narew

QUERCUS 2022

  

       Statuetka QUERCUS przedstawia figurę, łączącą w jedną sylwetkę dwa pierwiastki natury – człowieka oraz drzewo, w symboliczny sposób odwołuje się do naturalnej otuliny naszego miasta – Puszczy Białowieskiej.

       Laureatami tegorocznej Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka Quercus zostali: Mieczysława Bogdanowicz – Prezes PSS Społem w Hajnówce, dr Jerzy Pawluk – specjalista z zakresu chorób płuc, Ordynator oddziału gruźlicy i chorób płuc hajnowskiego szpitala oraz Marta Gredel-Iwaniuk – instruktorka i opiekun artystyczny Studia Piosenki działającego przy Hajnowskim Domu Kultury.

Czytaj więcej: QUERCUS 2022

231 Rocznica Konstytucji 3 Maja

 

 

       3 maja 1791 r., 231 lat temu, Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Jej uchwalenie było próbą ratowania Rzeczypospolitej po I rozbiorze przeprowadzonym przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r.

Czytaj więcej: 231 Rocznica Konstytucji 3 Maja

Grupy UTW w 15-leciu

       „Już za chwileczkę już za momencik” zakończymy 15. rok naszej działalności. To dobra okazja do przypomnienia wszystkim, jakie grupy działają w ramach naszego Uniwersytetu. W ostatnich dwu latach kończąca się już pandemia bardzo mocno utrudniła nam nasze działanie, „ale kto jak nie my”. Poniżej przytaczam wypowiedzi osób prowadzących zajęcia w grupach.

Czytaj więcej: Grupy UTW w 15-leciu

Delegacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum Pamięci Sybiru 11.02.2022

 

       Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zaprosiła delegację naszego Stowarzyszenia na uroczystość do niedawno otwartego w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru. Zarówno organizator jak też i czas spotkania nie były przypadkowe – 11 luty wiąże się z pierwszą wywózką Polaków (10 II 1940r.) na Syberię, która objęła w największym stopniu leśników i ich rodziny głównie z terenów wschodnich.

Czytaj więcej: Delegacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum Pamięci Sybiru 11.02.2022