Inauguracja roku akademickiego 2012-2013

 

       11 października 2012r odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Hajnówce.

       Już po raz szósty w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu kultury zabrzmiały dźwięki hymnu „Gaudeamus” – Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok działalności. 

       Salę zapełnili zaproszeni goście: władze miasta, powiatu i gminy, dyrektorzy współpracujących placówek, nauczyciele i wykładowcy oraz, naturalnie, członkowie Uniwersytetu.

        Przewodnicząca Stowarzyszenia Mirosława Pawłowska przedstawiła działalność naszej placówki i plany na rozpoczynający się rok. Będziemy kontynuować podstawowe statutowe formy pracy:

  •    wykłady,
  •    seminaria,
  •    zajęcia w grupach ćwiczeniowych (języki, komputery),
  •    gimnastyka usprawniająca w sali gimnastycznej i w wodzie,
  •    krótsze i dłuższe wyjazdy o charakterze poznawczym, kulturalnym i rekreacyjnym.

       Wprowadzimy również nowe formy – rękodzieło artystyczne, naukę tańca, spacery z kijkami.

 

       Wykład inauguracyjny wygłosił gość honorowy uroczystości Maciej Formanowicz prezes fabryk mebli FORTE.

 

Temat wykładu:

 "Polska droga do gospodarki rynkowej, czyli jak zostałem fabrykantem".

  

          Intrygujące pytanie tematu rozwinął Pan Formanowicz odwołując się w dużej mierze do własnych doświadczeń i przemyśleń, a także rozległej wiedzy historycznej i ekonomicznej. Ilustracją wypowiedzi był ciekawy film o rozwoju przemysłu meblarskiego w ostatnim dwudziestoleciu, w tym hajnowskiej firmy należącej do FORTE.

       Nasz wykładowca na koniec podkreślił ważność w życiu indywidualnym i społecznym starszego pokolenia takich form aktywności, jakie rozwija Uniwersytet Trzeciego Wieku.

       Na zakończenie uroczystości z dużą przyjemnością obejrzeliśmy występ „MAŻOLETEK” i zespołu tanecznego „Przepiórki” działającego przy Hajnowskim Domu Kultury. Miłą niespodziankę sprawiły nam nasze koleżanki swoim występem tanecznym.

       Całej społeczności uniwersyteckiej na nowy rok akademicki życzymy zapału, energii, pomysłowości, by nasza aktywność dawała radość i pożytek nam samym i naszemu otoczeniu.

Autor: mgr Antonina SKORUK

Foto: Zbigniew Angielczyk