Szósty spływ kajakowy 26.06.2017

 

Szósty spływ kajakowy – Narewka-Narew.

       Dość długo zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem tegorocznego spływu kajakowego. Jednak tradycji musiało stać się zadość i już po raz szósty zebrała się grupa słuchaczy (siedemnastoosobowa), zdecydowanych zmierzyć się z siłami rzek Narewki i Narwi.

Tym bardziej, że aura zapowiadała się być nam sprzyjającą, więc pozostały do poskromienia jedynie siły nurtu rzek w zestawieniu z naszymi umiejętnościami wioślarskimi. Nie możemy zapominać, że i w tym roku byli wśród nas debiutanci.

       Pełni optymizmu ruszyliśmy z biegiem nurtu. Rzeka była bardzo spokojna a spływ relaksacyjny, po drodze mieliśmy chwilę przerwy, aby odetchnąć i zjeść kanapkę. W czasie tej przerwy, nie wiadomo skąd pojawiła się mała chmurka by dosłownie kilkuminutowym deszczykiem oczyścić powietrze z pyłków kwitnących kwiatów polnych i traw.

       Spływ zakończyliśmy w m. Rybaki ogniskiem. Uczestnicy, choć zmęczeni, wydawali się być zadowoleni i usatysfakcjonowani wspólną zabawą.

       Dziękujemy Panu Jerzemu Nesterukowi za zorganizowanie spływu i udostępnienie sprzętu w tzw. promocyjnej cenie, a tym wszystkim, którzy zamierzają w przyszłości skorzystać z usług Pana Jerzego podajemy link do Jego strony internetowej.

Autor: Zbigniew ANGIELCZYK

Foto-galeria: Zbigniew ANGIELCZYK