E-Kompetencje- bezpłatne szkolenia

OGŁOSZENIE

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce wspólnie z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Hajnówce zapraszają na bezpłatne szkolenia komputerowe w ramach projektu „E-Kompetencje- bezpłatne szkolenia dla mieszkańców woj. podlaskiego” .

Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie i podniesienie kompetencji cyfrowych obywateli, tj. pełnoletnich osób posiadających numer PESEL, mieszkających w Polsce na obszarze konkursowym, tj. w woj. podlaskim, które zgłosiły się na szkolenia komputerowe, obejmujące swoim zakresem kompetencje cyfrowe w ramach wybranej ścieżki edukacyjnej oraz kształtowanie umiejętności używania profilu zaufanego i korzystania z publicznych e-usług związanych z tematyką wybranej ścieżki edukacyjnej.

 

Korzyści z udziału w szkoleniach jakie wyniosą uczestnicy:

  1. Podniesienie kwalifikacji i kompetencji cyfrowych - Szkolenia umożliwiają nabycie umiejętności cyfrowych .

  2. Kompleksowe umiejętności z zakresu e-usług i cyfrowej codzienności- Uczestnicy zyskują umiejętności w obszarach takich jak korzystanie z e-usług, załatwianie spraw administracyjnych online, obsługa komputera oraz urządzeń cyfrowych, komunikacja online, praca z aplikacjami cyfrowymi, e-identyfikacja, bezpieczne korzystanie z mediów cyfrowych, informacji i danych oraz dokonywanie bezpiecznych zakupów online.

  3. Rozwój konkretnych kompetencji miękkich i technicznych
    W ramach szkoleń uczestnicy rozwijają umiejętności z obszarów:

    • informacyjnych i pracy z danymi,

    • komunikacji i współpracy,

    • tworzenia treści cyfrowych,

    • bezpieczeństwa cyfrowego,

    • rozwiązywania problemów w środowisku cyfrowym

  4. Obsługa profilu zaufanego i korzystanie z publicznych e-usług
    Obowiązkowym elementem szkolenia jest nauka korzystania z profilu zaufanego oraz obsługi publicznych e-usług związanych z tematyką szkolenia

    Naszym studentom proponujemy udział w szkoleniu, w ramach następujących modułów (jeden do wyboru):

Moduł 1. E-usługi (adresowany do wszystkich osób,

które chcą załatwiać kwestie finansowe przez Internet).

Moduł 2.  E-urząd (uczestnicy będą mogli pozyskać informacje jak załatwić

sprawy w urzędzie, przez Internet bez konieczności fizycznego kontaktu z

urzędem).

 Szkolenia prowadzone będą w formule stacjonarnej, w wymiarze 30 godzin zegarowych w grupach 10-12 osobowych (5 dni po 6 godzin) oraz 15 godzin konsultacji indywidualnych. Zajęcia będą odbywać się w sali Klubu Seniora w lutym-marcu, po zakończeniu rekrutacji. Rejestrację telefoniczną i szczegółowe informacje – Marta Wilson-Trochimczyk tel-604592445. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie kwestionariusza znajdującego się w Klubie Seniora do dnia 31.01.2026.