Zakończyliśmy rok akademicki 2020/21

 

 

       Tytuł tej wypowiedzi pewnie budzi wątpliwości i zastrzeżenia … jaki rok? jakie działania? Zastrzeżenia uzasadnione, ale rok zaskoczył i zamknął nas w domach wbrew naszym planom i chęciom, toteż niektóre planowane zamierzenia (trzy wykłady zdalne, dwie wycieczki, spacery z kijkami) „wcisnęliśmy” w krótkie okresy luzu sanitarnego. Dlatego też uznaliśmy, że ten nietypowy rok jednak zakończymy tradycyjnie w starym miejscu w Hajnowskim Domu Kultury.

Czytaj więcej: Zakończyliśmy rok akademicki 2020/21

Epidemie bywały zawsze

  

       Epidemie, zarazy, morowe powietrze doświadczały ludzkość od czasów najstarszych. Kiedy rozprzestrzenia się na cały świat nazywamy ją pandemią. Nasza populacja przez dziesięciolecia szczęśliwie znała ją do tej pory tylko z historii, niektóre z literatury (gł. szkolnej np. „Ojciec zadżumionych”, Dżuma”). W świadomości współczesnych pojawiała się jako coś odległego i nieco abstrakcyjnego. Ale wiosna 2020 r zmusiła nas do przykrej weryfikacji takiej postawy.

Czytaj więcej: Epidemie bywały zawsze

Wyjątkowa inauguracja Roku Akademickiego w naszym Uniwersytecie

 

       Miało być tak uroczyście, goście zaproszeni, wystąpienia okolicznościowe przygotowane, słuchacze do immatrykulacji przygotowani, wykładowca p. prof. dr hab. Wiktor KOTOWSKI do wystąpienia przygotowany, a tu druga fala COVID-19 zaczęła nas zalewać.

Czytaj więcej: Wyjątkowa inauguracja Roku Akademickiego w naszym Uniwersytecie