Seniorzy z UTW na rzecz WOŚP

 

 

       Już po raz kolejny nasi członkowie zaangażowali się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Najbardziej zaangażowane osoby – Anna Telentejuk, Danusia i Franciszka Kalinowskie – brały udział w przygotowaniach do niedzielnej akcji w mieście. Przygotowały gadżety reklamowe, rozmieszczały ogłoszenia, brały także udział w zbiórkach i innych pracach.

 

       W niedzielne przedpołudnie 30 stycznia spora ok. 20-osobowa członków UTW przemaszerowała przez centrum miasta z dużymi czerwonymi sercami zachęcając mieszkańców do udziału w kweście.

       W centrum sztabu WOŚP, przy Hajnowskim Domu Kultury również skorzystaliśmy z przygotowanych badań prozdrowotnych (np. pomiar stężenia cukru we krwi, przesiewowych badaniach wzroku itp.), a także atrakcjach rozrywkowych.

       Naszym udziałem w działaniach WOŚP choćby tylko symbolicznym, chcieliśmy zaakcentować przekonanie o społecznej ważności tej corocznej akcji i potrzebie jej kontynuacji. W trudnych dzisiejszych czasach ta solidarność – zwyczajna, ludzka – jest nam bardzo potrzebna.

Autor: mgr Antonina SKORUK

Foto-galeria: Zbigniew ANGIELCZYK