ZUS bez tajemnic

 

 

       Uroczystą immatrykulacją nowych słuchaczy naszego UTW rozpoczęliśmy marcowe spotkanie wykładowe. Legitymacje członkowskie wręczali prezes A. Ochryciuk i z-ca prezesa H. Budna.

       Wykład na temat: „ZUS bez tajemnic. Twoja emerytura dzisiaj i jutro” poprowadził p. Aleksy Rusinowicz, Kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Hajnówce.

Czytaj więcej: ZUS bez tajemnic

Twoje słowa moja Godność

 

     Lutowy wykład w naszym Uniwersytecie nosił tytuł „O słowach i Godności” i był poświęcony komunikacji społecznej. Prowadząca wykład Pani Małgorzata Skrzydlewska na wstępie wyjaśniła co oznacza pojęcie „dziadurzenie” z czym osoby starsze spotykają się na co dzień.

Czytaj więcej: Twoje słowa moja Godność

Prokurator seniorom

 

Prokurator, czyli oskarżyciel.

O roli prokuratury w systemie prawa.

       Listopadowy wykład w naszym Uniwersytecie dotyczył (ambitnie!) Edukacji obywatelskiej, bowiem wkraczał w dziedzinę prawa, z którym w codziennym życiu bezpośrednio stykamy się

Czytaj więcej: Prokurator seniorom

Zwyczaje i obrzędy agrarne na Podlasiu

 

 

       Listopadowy wykład w naszym Uniwersytecie poświęcony był najogólniej mówiąc, naszemu regionowi – Podlasiu. Wykładowca prof. Aleksander Kiryluk – podzielił swoją wypowiedź na dwie części.

Czytaj więcej: Zwyczaje i obrzędy agrarne na Podlasiu

Nowy rok akademicki 2022/23 rozpoczęty

 

       Koniec lata, koniec wakacji, a studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczynają szesnasty rok swoich zajęć. Właściwie to rozpoczynają tylko formalnie bo wakacje część z nas spędziła też aktywnie – kilka krótkich wycieczek i tradycyjny wylot zagraniczny (TURCJA), trochę atrakcji miejscowych i … po wakacjach.

       Inauguracja nowego roku, jak zwykle w Hajnowskim Domu Kultury w towarzystwie zaproszonych gości z władz miasta i zaprzyjaźnionych instytucji.

Czytaj więcej: Nowy rok akademicki 2022/23 rozpoczęty