X Integracyjny Rajd NW Osób z Niepełnosprawnościami

 

 

   X Integracyjny Rajd NW Osób z Niepełnosprawnościami po Puszczy Białowieskiej zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w H-ce został zorganizowany dn. 14.09.2023r.

W rajdzie uczestniczyło 13 jednostek z Województwa Podlaskiego. Nasz UTW reprezentowało siedem koleżanek. Po powitaniu przez p. kierownik Iwonę Romańczuk i rozgrzewce przeprowadzonej przez kol. A. Telentejuk wyruszyliśmy wyznaczoną trasą po Puszczy Białowieskiej do cerkiewki Krynoczka. Została odprawiona modlitwa za zdrowie uczestników, zapoznaliśmy się z informacją o powstaniu tego miejsca i mogliśmy się napić wody ze źródełka. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w powrotną trasę, gdzie spotkaliśmy się z policją. Poinformowani zostaliśmy jak powinniśmy być wyposażeni jako piesi i rowerzyści.

       Po zakończonym marszu zostaliśmy nagrodzeni medalami a każda jednostka otrzymała puchar i słodkości oraz ciepły posiłek, kawę, herbatę i ciasto.

       Uczestnicząc w takiej imprezie można zobaczyć jak spędzić wspólnie czas, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie oraz dobrze się bawić. Pogoda i humory dopisywały wszystkim a liczba uczestników pokazuje, że jest to dobry pomysł na aktywne i zdrowe spędzenie wolnego czasu.

       Dziękujemy za zaproszenie z WTZ.

Autor: Anna TELENTEJUK

Foto-galeria: Irena SIDORUK