Przed ostatnim dzwonkiem ...

 

  

Przed ostatnim dzwonkiem

– przedwakacyjne spotkanie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

 

       Aniśmy się obejrzeli, kiedy kończy się kolejny rok naszego wspólnego działania i spotykania się, nieco podniośle nazywanego rokiem akademickim (już dwunastym). Zgodnie z tradycją spotkaliśmy się nie tylko my – „studenci”, ale także licznie zaproszeni goście, ci, którzy przez kolejny rok swoją pracą (wykładowcy, instruktorzy)a też wsparciem organizacyjnym i decyzjami umożliwili funkcjonowanie Stowarzyszeniu jako organizacji non profit.

Czytaj więcej: Przed ostatnim dzwonkiem ...

Tomasz Frankowski o blaskach i cieniach futbolu

 

 

       Na majowym spotkaniu członków naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojawił się u nas znany piłkarz Tomasz Frankowski, dziś już raczej były zawodnik. Sportowiec związany jest z Białymstokiem, ale sportowa kariera właśnie zawiodła go do wielu krajów pozwoliła poznać różne polskie i zagraniczne kluby piłkarskie, warunki w nich panujące, możliwości rozwoju zawodowego i prywatnego.

Czytaj więcej: Tomasz Frankowski o blaskach i cieniach futbolu

Bezpieczeństwo we współczesnym świecie.

 

 

       Bezpieczeństwo – słowo wieloznaczne, ale większość z nas skłania do zadumy i powagi. Myślę, że z taką postawą przyjęliśmy temat kwietniowego wykładu w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tym bardziej, że wykładowca płk dr inż. Eugeniusz NIKULIN, Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku, to człowiek utytułowany – pułkownik dyplomowany, z wieloletnim doświadczeniem w służbie wojskowej i pracy naukowej.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo we współczesnym świecie.

Wracamy do Puszczy Białowieskiej.

 

 

 

       Tematyka związana z Puszczą Białowieską już kilka razy pojawiała się na wykładach w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nie tylko dla tego, że sąsiadujemy z Puszczą Białowieską, a i na pewien sposób „przyjaźnimy” się z jej pracownikami. Tym razem mieliśmy wykład poniekąd jubileuszowy.

Czytaj więcej: Wracamy do Puszczy Białowieskiej.

„Ocalić od zapomnienia” – starych fotografii czar.

 

 

       Nietypowy charakter miało lutowe spotkanie wykładowe naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaproszony gość już na wstępie zastrzegł, że jego wypowiedź i prezentacje nie będą miały charakteru wykładowego, a raczej formę opowiadania hobbysty, którego to pasja rozrosła się w wielki zbiór, a zbieractwo starych fotografii, – bo o nim będzie opowieść – połączona z efektami pracy innych zbieraczy zaowocowała wydawnictwami albumowymi, (z których niektóre mogliśmy obejrzeć w formie papierowej i na slajdach).

Czytaj więcej: „Ocalić od zapomnienia” – starych fotografii czar.