Film dokumentalny „Zapomniane ślady w Puszczy” Białowieskiej

 

 

 

       Na naszą internetową skrzynkę pocztową wpłynęła bardzo ciekawa wiadomość do zapoznania się z którą bardzo serdecznie państwa zapraszam.

 

 

       Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o powstaniu i emisji filmu dokumentalnego pt. „Zapomniane ślady w Puszczy” związanego z badaniami na terenie polskiej części Puszczy Białowieskiej – zachęcamy do zapoznania się z produkcją.

       Film dokumentalny o charakterze popularnonaukowym, będący swego rodzaju podsumowaniem badań prowadzonych w latach 2016-2019 na terenie polskiej części Puszczy Białowieskiej w ramach zadań „Inwentaryzacja dziedzictwa kulturowego” – projekt „Ocena i monitoring zmian stanu różnorodności biologicznej w Puszczy Białowieskiej na podstawie wybranych elementów przyrodniczych i kulturowych (kontynuacja)”.

  

        Zachęcamy również do zapoznania się z wywiadem (powiązanym z ww. filmem i badaniami) pt. „Indiana Jones w polskich lasach. Archeologia XXI w.” z gościnnym występem prof. UKSW dr. hab. Rafała Zapłaty oraz prof. IBL dr. hab. Krzysztofa Stereńczaka – PODCAST „Między drzewami”:

 

 Z poważaniem,

prof. UKSW dr hab. Rafał Zapłata

       Tak dla słuchaczy UTW, jak i sympatyków odwiedzających naszą stronę przypomnę jedynie, że ta wiadomość jest niejako kontynuacją wykładu „O prahistorii (i historii) Puszczy Białowieskiej” inaugurującego 13. rok akademicki w październiku 2019 roku, którą p. profesor Rafał Zapłata obiecał właśnie w tej formie, kształcie dokończyć.

       Panie profesorze bardzo serdecznie dziękujemy że nie zapomniał Pan o nas zwłaszcza w tych trudnych pandemicznych czasach.

 Autor: Zbigniew ANGIELCZYK