Piętnaście lat działania UTW

 

Piętnaście lat działania UTW

– wchodzimy w wiek dojrzały.

 

       Jak na uniwersytet przystało spotkanie kończące piętnasty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęło się wykładem.

       „Łączy nas pacjent” takim hasłem rozpoczęła swój wykład pani pełnomocnik Rzecznika Praw Pacjenta w Hajnówce Joanna Troszczyńska–Reyman.

Czytaj więcej: Piętnaście lat działania UTW

Świadomy senior – bezpieczny senior

 

        Spotkanie 11 V ’22 w naszym UTW rozpoczęliśmy częścią sprawozdawczą za roczną (2021r.) działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Takie są wymagania statutowe.

       Część wykładową zagospodarowały panie policjantki:

Czytaj więcej: Świadomy senior – bezpieczny senior

Trwanie mimo przeszkód

 

Trwanie mimo przeszkód

– historia środowiskowa Puszczy Białowieskiej

       Spotkanie wykładowe z panem Tomaszem Samojlikiem – pracownikiem naukowym Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, dzisiaj już dr. habilitowanym – jest kolejnym już w ciągu ostatnich lat pogłębieniem naszej wiedzy o Puszczy Białowieskiej. Tym razem tytuł wykładu był nieco intrygujący.

Czytaj więcej: Trwanie mimo przeszkód

Wykład – O historii i teraźniejszości Litwy

 

       Spotkanie marcowe naszego Uniwersytetu było dłuższe i bardziej złożone niż zwykle. Poza obszerniejszymi informacjami o bieżących zamierzeniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku (wycieczki i zbliżający się jubileusz 15-lecia Uniwersytetu), nasz administrator strony internetowej 

Czytaj więcej: Wykład – O historii i teraźniejszości Litwy

Pamiętajmy o mokradłach

 

 

       W zamian za wcześniej przygotowany wykład stacjonarny planowany na 09 lutego i odwołany z powodu nasilającej się pandemii covidowej,  Zarząd UTW zaprasza na nagrany wykład zdalny Pana prof. dr hab. Wiktora Kotowskiego pt. „Pamiętajmy o mokradłach”.

Prof. Wiktor Kotowski „Pamiętajmy o mokradłach”. Wykład online.

Czytaj więcej: Pamiętajmy o mokradłach