Na Szlaku Rękodzieła Ludowego

 

     Szlak Rękodzieła Ludowego województwa podlaskiego powstał w 1994r. z inicjatywy Działu Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Jest to niepowtarzalna trasa, dzięki której mieliśmy okazję poznać bogate i żywe do niedawna tradycje sztuki ludowej Podlasia.

Czytaj więcej: Na Szlaku Rękodzieła Ludowego

Wyjazd do Modlina

 

 

Wyjazd do Modlina w dniu 23 czerwca 2022r.

       W słoneczny czerwcowy dzień grupa członków UTW w Hajnówce w liczbie 48 osób wybrała się na wycieczkę do Modlina. W planie mieliśmy zwiedzanie Twierdzy Modlin i Lotniska Warszawa-Modlin.

       Kiedy, po krótkim błądzeniu dotarliśmy z opóźnieniem na miejsce czekał na nas przesympatyczny Pan Przewodnik i zaczęliśmy zwiedzanie Twierdzy.

       Na początek krótka historia tego ciekawego miejsca.

Czytaj więcej: Wyjazd do Modlina

Projekt ,,Transgraniczne Dziedzictwo PB”

       Jak aktywnie spędzić czas wolny można było się przekonać na spacerze NW w dn. 21.08.2022r. zorganizowanego w ramach projektu ,,Transgraniczne Dziedzictwo PB” realizowanego przez Centrum Turystyki i Promocji ,,Kraina Żubra”. Po obejrzeniu filmu ,,Jestem Puszczą XXI wieku” reż. Bożeny i Jana Walenciaków wyruszyliśmy do Białowieży, a dalej trasą Simony Kossak na Dziedzinkę. Pięknie historię o Simonie i o Leśniczówce przedstawiła p. Małgorzata Karczewska. Na zakończenie spaceru było ognisko na ,,Filipówce”.

Czytaj więcej: Projekt ,,Transgraniczne Dziedzictwo PB”

Rajd Nordic Walking z grupą LOT

 

 

 

       W rajdzie nordic walking zorganizowanym przez LOT ,,Region Puszczy Białowieskiej” w dn. 15 maja 2022r. uczestniczyło 29 osób w tym 5 miłośników chodzenia z kijkami z UTW.

       Rajd zorganizowano w ramach projektu ,,Poprawa dostępności turystycznej regionu Puszczy Białowieskiej” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czytaj więcej: Rajd Nordic Walking z grupą LOT

„Na całych jeziorach my…”

  

„Na całych jeziorach my…”,

czyli  UTW na trzydniowej wycieczce na Warmii i Mazurach.

 

Czytaj więcej: „Na całych jeziorach my…”