Majowe spotkanie seniorów UTW

 

 

       Nasze comiesięczne spotkanie, jak zwykle zaczęło się informacyjnym wystąpieniem Prezesa.

       Informacja dotyczyła spraw działalności klubu seniora: rozbudowy i wyposażenia pomieszczeń (kuchennego i ćwiczeniowego), organizacji spotkań tematycznych, dyżurów w klubie.

Czytaj więcej: Majowe spotkanie seniorów UTW

100-lecie Autokefalii Polskiego Kościoła Prawosławnego

 

 

 

       10 kwietnia 2024 roku obył się wykład profesora dr. hab. Eugeniusza Mironowicza pt. 100-lecie Autokefalii Polskiego Kościoła Prawosławnego.

Czytaj więcej: 100-lecie Autokefalii Polskiego Kościoła Prawosławnego

Krzyże i kapliczki w krajobrazie Ziemi Hajnowskiej

 

 

       W dniu 13.03.2024r. odbyło się spotkanie wykładowe, które wygłosił nasz kolega uniwersytecki Eugeniusz Makarewicz. Wykład pt. Krzyże i kapliczki w krajobrazie Ziemi Hajnowskiej seniorzy – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce wysłuchali z bardzo dużym zainteresowaniem. Krzyże nie muszą się nam kojarzyć tylko z cmentarzem ponieważ mają one znacznie głębsze przesłanie o czym przekonywał nasz wykładowca.

Czytaj więcej: Krzyże i kapliczki w krajobrazie Ziemi Hajnowskiej

Sprawność intelektualna seniorów...

 

 

       Na wykładzie Psychologa Eugeniusza Jańczuka pt. „Sprawność intelektualna seniorów na długie lata” odbytego w dniu 7 lutego 2024 r dowiedzieliśmy się jak zachować sprawność intelektualną na długie lata, jak ćwiczyć mózg w starszym wieku.

Czytaj więcej: Sprawność intelektualna seniorów...

Zełenski – osobowość człowieka i polityka

 

 

 

       Ostatnie w tym roku spotkanie wykładowe w naszym Stowarzyszeniu było poświęcone sylwetce człowieka, który w ostatnich czasach zaprząta uwagę nie tylko Polaków, ale i całej Europy, bowiem wojna w Ukrainie to także nasza sprawa. 

Czytaj więcej: Zełenski – osobowość człowieka i polityka