Seminarium w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.

 

     Na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku przedstawiciele zarządu naszego Uniwersytetu Antonina Skoruk i Zbigniew Angielczyk – uczestniczyli w seminarium „Platformy Wymiany Doświadczeń” w Białymstoku związanego z realizacją projektu pod hasłem „Bądź aktywny, bądź najlepszy” (projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).

Czytaj więcej: Seminarium w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.

Wiosenne seminarium przyrodnicze w puszczańskim plenerze.

 

       Miał być tylko wiosenny spacer po puszczy, a w rzeczywistości uczestniczyliśmy (24 panie z UTW) w prawdziwym edukacyjnym seminarium. Wszystko za sprawą naszego przewodnika pana Marka Wołkowyckiego pracownika naukowego Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej. W czasie spaceru pokazał nam znaną przecież Puszczę Białowieską od zupełnie innej strony, od wewnątrz, opowiadając o jej własnym porządku i zasadach, w które

Czytaj więcej: Wiosenne seminarium przyrodnicze w puszczańskim plenerze.

Otwarte spotkanie Platformy Dialogu i Współpracy.

 

     27 XI 2013r liczna grupa członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła w interesującym spotkaniu poświęconym szeroko rozumianej edukacji społecznej dotyczącej zrównoważonego rozwoju uwzględniającego ochronę przyrody i potrzeby społeczeństw, głównie naszego regionu. Spotkanie ilustrowane było prezentacją multimedialną i dyskusją inspirowaną częścią warsztatową.

Czytaj więcej: Otwarte spotkanie Platformy Dialogu i Współpracy.

Rosyjska poezja śpiewana – Bułat Okudżawa.

 

 

  

 

    Listopadowe seminaryjne spotkanie w klubie Seniora poświęcone było Rosyjskiej poezji śpiewanej a konkretnie Bułatowi Okudżawie.

Czytaj więcej: Rosyjska poezja śpiewana – Bułat Okudżawa.