Jubileusz 10-lecia.

 

 

 

        Rok akademicki 2016/17 już niemal od początku traktowaliśmy jako jubileuszowy, bo przygotowania do oficjalnej uroczystości były wpisane w roczny plan pracy. Wiele czynności z nim związanych wymagało bowiem dłuższego czasu. Chcieliśmy żeby to było święto naszego Uniwersytetu, byśmy mogli nie tylko spotkać się w swoim gronie i podsumować nasze dokonania z całej dekady, ale też by, w tym spotkaniu uczestniczyli ludzie, którzy nas wspomagali i w pewnym sensie współtworzyli z nami Stowarzyszenie.

Czytaj więcej: Jubileusz 10-lecia.

Bogactwo Puszczy Białowieskiej – znane i nieznane.

 

 

 

       Ostatni w tym roku akademickim wykład w naszym Uniwersytecie wygłosił pan Profesor Sławomir Bakier dziekan Zamiejscowego Wydziału Leśnictwa Politechniki Białostockiej. Jego temat dość ogólny i jakby nazbyt oczywisty, a jednocześnie wpisujący się w bieżącą dyskusję polityczno-ekologiczną.

 

Czytaj więcej: Bogactwo Puszczy Białowieskiej – znane i nieznane.

Internet, informacja w życiu codziennym i technice.

 

 

 

       Kwietniowy wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku miał nieco inny charakter niż zwykle. Po pierwsze wykładowca pan Daniel Martyniuk: hajnowianin z urodzenia, który wykształcenie zdobył w kanadzie, a karierę zawodową w USA, od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie. W swobodzie, otwartości, bezpośredniości widać w nim człowieka Zachodu.

Czytaj więcej: Internet, informacja w życiu codziennym i technice.

Kobiety w roli głównej.

 

 

       Przypadkowy termin marcowego zebrania wykładowego członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – 8 marca okazał się decydującym o tematyce całego spotkania.

       Zaczęło się od miłej niespodzianki muzycznej – kilku wideoklipów, przywołujących wspomnienia sprzed lat, a potem życzenia okolicznościowe kol. Prezes Miry Pawłowskiej zakończone przewrotnym wierszem o kobiecie Juliana Tuwima.

Czytaj więcej: Kobiety w roli głównej.

„Hajnówka – OdNowa”.

 

„Hajnówka – OdNowa”

 

 

       Pierwsze w nowym semestrze 2016/17 r. spotkanie wykładowe wpisuje się w trwającą od kilku miesięcy akcję promocyjną przygotowującą szeroko zakrojony program określany hasłem HAJNÓWKA – OdNowa”. Zakłada on wielostronną rewitalizację naszego miasta. Program przewiduje działania przygotowawcze na czas od września 2016 do sierpnia 2017.

Czytaj więcej: „Hajnówka – OdNowa”.