Miłośnicy dwóch kółek rozkręcają się.

 

  

        Wakacyjne przejażdżki rowerowe wśród członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku miały zawsze sporo zwolenników. W te wakacje także odbywają się one dość regularnie. Ostatnio (koniec lipca) miały miejsce dwa rajdy. Jeden drogami puszczańskimi do stacyjki kolejki leśnej POSTOŁOWO, gdzie obejrzeliśmy rozbudowę miejsca przystankowego z nowymi zadaszeniami. Drugi rajd prowadził ścieżką rowerową nad zalew Bachmaty (to fragment międzynarodowego szlaku Green Velo).

Czytaj więcej: Miłośnicy dwóch kółek rozkręcają się.

Szósty spływ kajakowy 26.06.2017

 

Szósty spływ kajakowy – Narewka-Narew.

       Dość długo zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem tegorocznego spływu kajakowego. Jednak tradycji musiało stać się zadość i już po raz szósty zebrała się grupa słuchaczy (siedemnastoosobowa), zdecydowanych zmierzyć się z siłami rzek Narewki i Narwi.

Czytaj więcej: Szósty spływ kajakowy 26.06.2017

Wycieczka, „Szlakiem Nadbużańskim”.

 

       Już po oficjalnym zakończeniu roku akademickiego członkowie UTW 24 VI 2017 r. wybrali się na jednodniową wycieczkę Szlakiem Nadbużańskim. Zaplanowaliśmy trasę od Świętej Góry Grabarka przez Mielnik do Drohiczyna i Siemiatycz.

Czytaj więcej: Wycieczka, „Szlakiem Nadbużańskim”.

Słowacja – kraj skomplikowanej historii, urokliwych miasteczek i gór.

 

 

 

 

          Wycieczka majowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku (23 – 26.V.’17).

       Tegoroczna duża majowa wycieczka naszego UTW skierowała się po raz kolejny na południe do sąsiadów Słowaków. Zwykle myślimy, że ich kraj znamy, za to przedłużenie naszych Karpat, szczególnie Tatr. I jest to prawda, tylko że nie cała. Owszem 63 % tego państwa to góry, a Tatr po tamtej stronie cóż 2/3. Pełną samodzielność Słowacy uzyskali 01 stycznia 1993 r. oddzieliwszy się od Czechów (obecnie 49 tyś. km2, ludności 5,5 mln. z czego Słowaków 80%, reszta to Węgrzy, Niemcy, Ukraińcy, Polacy no i Romowie – główny problem społeczny).

Czytaj więcej: Słowacja – kraj skomplikowanej historii, urokliwych miasteczek i gór.

Operetka na zakończenie karnawału.

 

       Kolejny już raz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wiek wybrali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej, by obejrzeć jedną z najpopularniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, do której muzykę skomponował „król walca” Johann Strauss (syn). Libretto przetłumaczył z niemieckiego Julian Tuwim.

Czytaj więcej: Operetka na zakończenie karnawału.