Rezerwaty faunistyczne w Puszczy Białowieskiej

 

 

       Lutowy wykład przeniósł nas po raz kolejny do Puszczy Białowieskiej. Nasz wykładowca dr Tomasz Ginszt pracownik naukowy Politechniki Białostockiej i z-ca Nadleśniczego w Białowieży przedstawił nam informację o rezerwatach przyrody, czyli wydzielonych obszarach w stanie naturalnym o dużych walorach i wartościach przyrodniczych podlegające ochronie. Wśród rezerwatów (ok. 1500) niedużą ilość stanowią faunistyczne (4 w Puszczy Białowieskiej).

Czytaj więcej: Rezerwaty faunistyczne w Puszczy Białowieskiej

Gdzie szukać wiedzy o przeszłości?

 

 

       Na grudniowy wykład naszego Uniwersytetu zaprosiliśmy dwóch pracowników Archiwum Państwowego w Białymstoku w przekonaniu, że wiedza o przeszłości w równym stopniu interesuje prawie każdego, bo jest to dziedzina zarówno naukowa jak i całkiem praktyczna.

Czytaj więcej: Gdzie szukać wiedzy o przeszłości?

Dziennikarstwo od kuchni

Dziennikarstwo to rzemiosło – gawęda Jana Smyka o dziennikarstwie od kuchni.

 

       Spotkanie wykładowe w tym miesiącu (13XI’19) miało trochę nietypowy charakter. Zaproszony gość redaktor Jan Smyk zastrzegł na wstępie, że jego wystąpienie nie będzie wykładem, a raczej gawędą o pracy reporterskiej. Nasz gość dochodził do swojej kariery drogą nieco okrężną.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo od kuchni

Inauguracyjny wykład o prahistorii ...

 

Inauguracyjny wykład o prahistorii (i historii) Puszczy Białowieskiej.

 

 

 

       Inauguracyjne spotkanie 13. roku akademickiego naszego Uniwersytetu uświetnił wykład dr. hab. Rafała Zapłaty prof. z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Czytaj więcej: Inauguracyjny wykład o prahistorii ...