Wrzesień 2020r. stojący na „głowie”

 

Wrzesień 2020r. stojący na „głowie”.

 

Wycieczka rowerowa na Bachmaty.

       Epidemia COVID-19 zmusiła nas do przerwania wszystkich zajęć na UTW. Miłośnicy NW postanowili 2 razy w tygodniu chodzić z kijkami a raz w tygodniu wyruszać na krótkie rowerowe wyjazdy. Podczas rowerowych wycieczek poznawaliśmy zakątki Puszczy Białowieskiej oraz jej okoliczne wsie takie jak: Budy, Postołowo, Skryplewo, Sorocza Nóżka, Nowosady (zwiedziliśmy galerię).

Czytaj więcej: Wrzesień 2020r. stojący na „głowie”

Rykowisko

   

       Połowa września to czas, kiedy da się słyszeć wokalne popisy jeleni. Rozpoczęło się rykowisko, czyli okres godowy jeleni i trwa 4 tygodnie. Żyjące osobno łanie i byki spotykają się w jednym miejscu, aby odbyć gody i efekcie dać życie kolejnemu pokoleniu.

Czytaj więcej: Rykowisko

Rozpoczęliśmy nową kadencję Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

 

       Pandemia korona wirusa i rygory z tą sytuacją związane także w naszym Uniwersytecie zakłóciła zaplanowany porządek. Nie tylko nie odbyły się (lub zostały przesunięte) wycieczki, lecz także trzeba było znacznie opóźnić zebranie sprawozdawczo-wyborcze planowane na początek czerwca. Ostatecznie odbyło się ono 8 lipca w Hajnowskim Domu Kultury (naturalnie z uwzględnieniem obowiązującego rygoru sanitarnego).

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy nową kadencję Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dla Ciebie Kubusiu

Dla Ciebie Kubusiu

 

       Dziękujemy Kadrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce za nominowanie nas do akcji #GaszynChallenge na rzecz Kubusia chorego na SMA. Dla tak szczytnego celu nie mogliśmy pozostać obojętni. Oczywiście przyjmujemy wyzwanie i dołączamy do drużyny Kubusia.

Czytaj więcej: Dla Ciebie Kubusiu

Ruch to zdrowie, wspólna gimnastyka z WTZ

 

      Zajęcia gimnastyczne prowadzone na sali gimnastycznej w II Liceum Ogólnokształcącym z DNJB przez dwie wspaniałe nasze instruktorki cieszą się wśród ,,studentek” UTW dużą frekwencją.

       Kolejny raz wspólne ćwiczenia słuchaczek i młodzieży z WTZ poprowadziła Renia Łapińska.

Czytaj więcej: Ruch to zdrowie, wspólna gimnastyka z WTZ