UTW zakończył dziewiąty rok działalności.

 

 

   To już dziewięć lat funkcjonujemy jako grupa stowarzyszeniowa w naszym mieście. Przyjęliśmy uniwersytecki cykl roczny, wszak wpisaliśmy się do europejskiej grupy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ale oczywiście uczelnią akademicką nie jesteśmy. Rok kończymy zawsze w czerwcu, a jego zakończenie traktujemy jako okazję do podsumowania naszych działań.

Czytaj więcej: UTW zakończył dziewiąty rok działalności.

Wydarzyło się 1050. lat temu w Polsce ... .

 

 

   Taki tytuł – nieco kronikarski, a nieco baśniowy – swojej historycznej prezentacji dała pani magister Joanna Sapieżyńska.

   Bo tym razem, zamiast tradycyjnego wykładu, wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy, poprzedzane krótkim, ale inspirującym wprowadzeniem, widowisko z odległych dziejów Polski.

Czytaj więcej: Wydarzyło się 1050. lat temu w Polsce ... .

Bliska historia.

 

   Tym razem spotkanie wykładowe rozpoczęliśmy od występu przygotowanego przez naszych słuchaczy pod kierunkiem p. Dariusza Skibińskiego. Można by go zatytułować:

„Satyra prawdę mówi, jacy jesteśmy”

   Czy to trafna teza, sami oceńcie po obejrzeniu programu.

 

Czytaj więcej: Bliska historia.

„Ocalić od zapomnienia” – dr Adam Jan Dowgird ...

 

  

„Ocalić od zapomnienia” – dr Adam Jan Dowgird i jego związki z naszym miastem.

 

   Kolejny wykład związany z historią naszego miasta zawdzięczamy niezmordowanej zbieraczce archiwaliów dotyczących Hajnówki Alli Gryc. Bohaterem wykładu był znany starszym hajnowianinem – z kontaktów lub opowieści dr Adam Dowgird, który przez 6 lat (1946-52) pracował (rządził szpitalem i operował pacjentów) w hajnowskiej służbie zdrowia.

Czytaj więcej: „Ocalić od zapomnienia” – dr Adam Jan Dowgird ...

Trudne sprawy naszego regionu na wykładzie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

 

 

   Rok 2015 zamykamy w Uniwersytecie Trzeciego Wieku wykładem podsumowującym dłuższą pracę w naszym powiecie, w której po części uczestniczyli słuchacze naszego stowarzyszenia, a bezpośrednio prezes Mirosława Pawłowska. Mowa o realizacji projektu p.t. „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju Regionu Puszczy Białowieskiej”.

Czytaj więcej: Trudne sprawy naszego regionu na wykładzie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.