Wakacje! Razem (lub osobno) miły bracie, ...

 

Wakacje! Razem (lub osobno) miły bracie, tam przygoda czeka na cię!

 

 

       Kolejny rok akademicki 2017/18 – zamknęliśmy uroczyście 13 czerwca. Był to rok, którym otworzyliśmy nową dziesiątkę działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku – z nowym prezesem, nowym zarządem, nowymi planami. Ale jednocześnie z pełną świadomością tego, co stanowi dorobek minionego 10-lecia, dlatego też z chęcią i potrzebą kontynuacji. O tym wszystkim mówił w swoim podsumowaniu prezes Anatol Ochryciuk.

Czytaj więcej: Wakacje! Razem (lub osobno) miły bracie, ...

Dziedziczenie – o tym warto wiedzieć.

 

  

       Majowy wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku należał do grupy informacyjnych, ale jakże ważnych dotyczył informacji dla seniorów – prawa spadkowego. Wykład przygotował dla nas doświadczony notariusz pan Marek Wasiluk.

Czytaj więcej: Dziedziczenie – o tym warto wiedzieć.

Współczesne problemy cywilizacji człowieka.

 

 

       Człowiek – natura – cywilizacja kluczowe problemy naszych czasów w refleksji prof. Sławomira Bakiera.

       Uniwersytecki wykład w tym miesiącu miał charakter interdyscyplinarny, oparty na wiedzy i obserwacji z wielu dziedzin, bo też dotyczył kluczowych problemów naszej epoki, których nie da się sprowadzić do pojedynczej wiedzy przedmiotowej.

Czytaj więcej: Współczesne problemy cywilizacji człowieka.

Ważne problemy społeczne.

 

 

 

       Marcowy wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku poświęcony był sprawom społecznie bardzo ważnym, ale nieczęsto będącym w centrum zainteresowania mieszkańców miasta – to pracą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zaprosiliśmy, więc na nasze spotkanie p. dyrektor tej placówki Barbarę Wasiluk pełniącą tę funkcję od 20. lat.

Czytaj więcej: Ważne problemy społeczne.

O trudnych sprawach ...

 

 

       O trudnych sprawach

       – wykład doktora nauk medycznych Pawła Grabowskiego z hospicjum w Michałowie.

       W bieżącym miesiącu wysłuchaliśmy bardzo szczególnego wykładu na naszym comiesięcznym spotkaniu. Skorzystaliśmy z możliwości zaproszenia do nas pana doktora Pawła Grabowskiego, by wysłuchać wypowiedzi człowieka, który od wielu lat w codziennej pracy pomaga ludziom w ostatnim etapie życia.

Czytaj więcej: O trudnych sprawach ...