„Cień Sybiru” - wyjazdowe seminarium ...

 

 

 

„Cień Sybiru”.

Wyjazdowe seminarium Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

       To nietypowe seminarium tytułowym cieniem wpisuje się w historię „wybijania się” Polaków na niepodległość (powstania narodowe w okresie zaborów i walki rewolucyjne 1905 r.). niepowodzenia tych walk kończyły się zawsze zsyłkami na Syberię. Odzyskana w 1918 r. niepodległość nie trwała długo, a kolejna okupacja radziecka przynosi falę wywózek Polaków (1940 ÷ 41) w znanym z historii kierunku.

Czytaj więcej: „Cień Sybiru” - wyjazdowe seminarium ...

W trosce o bezpieczeństwo Seniorów.

 

        W trosce o bezpieczeństwo Seniorów. Kolejne spotkanie seminaryjne słuchaczy UTW z funkcjonariuszami Policji.

 

 

       To już trzecie spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, (bo podczas drugiego spotkania przekonaliśmy się jak ważne są elementy odblaskowe umieszczone na ubraniu pieszych lub rowerzystów poruszających się po drogach publicznych). Tym razem odwiedził nas sam komendant Powiatowy Policji nadkomisarz Bartosz Lorenc z grupą funkcjonariuszy.

Czytaj więcej: W trosce o bezpieczeństwo Seniorów.

Bezpieczny Senior - seminarium.

 

Seminarium, UTW – spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji.

 

       Wznowiliśmy spotkania seminaryjne Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 21. lutego spotkaliśmy się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce; Zastępcą Komendanta Powiatowego w Hajnówce kom. Jakubem Ciulkin, Naczelnikiem Ruchu Drogowego, Naczelnikiem Prewencji, jednym z dzielnicowych i panią Rzecznik Komendy.

Czytaj więcej: Bezpieczny Senior - seminarium.