Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył siódmy rok działalności.

 

   11. czerwca członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali się w Sali Kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury, by podsumować kolejny rok pracy. Miło było, że przyjęli nasze zaproszenie władze miasta m.in. Burmistrz, Starosta, Wójt i przedstawiciele współpracujących z nami szkół i placówek w tym nauczyciele uczący naszych „Studentów”.

Czytaj więcej: Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył siódmy rok działalności.

Z dziejów województwa Podlaskiego.

 

   Majowy wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku miał charakter historyczny. Dotyczył dziewiętnastowiecznych dziejów województwa podlaskiego, którego jubileusz pięćsetlecia przypadał w ubiegłym roku – według dokumentów Zygmunt Stary w 1513 roku mianował na wojewodę Iwana Sapiehę. Na tę okoliczność w Białymstoku ukazała się piękna książka o historii tych 500 lat.

Czytaj więcej: Z dziejów województwa Podlaskiego.

Profesor Barbara Kudrycka w naszym uniwersytecie.

 

 

 

       Zaprosiliśmy Panią Profesor na wykład dotyczący Unii Europejskiej jako osobę dobrze rozeznaną w jej problemach i jako teoretyk i praktyk (profesor prawa administracyjnego, europoseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2003 – 2007).

Czytaj więcej: Profesor Barbara Kudrycka w naszym uniwersytecie.

Oblicze współczesnej młodzieży.

 

 

 

       „Zmieniające się oblicze współczesnej młodzieży w kontekście relacji międzypokoleniowych”, to temat ostatniego wykładu w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który przedstawiła dr Joanna Borowik z Zakładu Socjologii Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Pani doktor gościła u nas już po raz drugi.

Czytaj więcej: Oblicze współczesnej młodzieży.

Dynastia Wazów w Puszczy Białowieskiej.

 

 

       Po raz kolejny wysłuchaliśmy wykładu dr. Tomasza Samojlika pracownika Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży zajmującego się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej.

       Tym razem wykład dotyczył:

Czytaj więcej: Dynastia Wazów w Puszczy Białowieskiej.