Uniwersyteckie Walentynki - 2013.

 

       Wpisane do kalendarza imprez integracyjnych odbyły się w tym roku z niewielkim wyprzedzeniem 11 lutego w Hajnowskim Domu Kultury, w gronie prawie stuosobowym.

       Uniwersytecki charakter spotkania podkreślił mini wykład okolicznościowy Szefowej naszego Stowarzyszenia Miry Pawłowskiej, która ciekawie opowiedziała o korzeniach świąt – zarówno pogańskich jak i chrześcijańskich, a także współczesnych obyczajach rodem z kultury zachodniej. Nasz sposób świętowania był nieco zmodyfikowany, mniej landrynkowo – komercyjny. Potraktowaliśmy Walentynki jako sympatyczne spotkanie przyjaźni, serdeczności i radości ze wspólnej zabawy.

       Właśnie z taką intencją złożyliśmy życzenia i drobne upominki solenizantkom – Walentynom (było ich trzy), jak też naszym miłym gościom, których darzymy szacunkiem. Zaszczycili nas tym razem swoją obecnością Pan Starosta, Burmistrz i Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury z małżonkami.

       Wszyscy bawili się wspaniale, dopisywały humory, mamy nadzieję, że po tym spotkaniu pozostaną piękne wspomnienia.

 

Autor: mgr Antonina SKORUK

 

 

 

Foto: Mikołaj WEREMIUK

Uniwersyteckie spotkanie opłatkowe - 13.12.2012r

       Stało się corocznym obyczajem, by ostatni wspólny poranek przed Bożym Narodzeniem spędzić w dużym gronie członków uniwersytetu, by podzielić się opłatkiem i prosforą (zasada ekumeniczna zobowiązuje), by zmówić wspólną modlitwę, ale przede wszystkim złożyć sobie życzenia, by wyrazić swoją serdeczność, życzliwość, obdarzyć znajomych dobrym słowem, – na co dzień nie zawsze to czynimy. U nas składanie życzeń trwało długo, gwarno i od serca.

Czytaj więcej: Uniwersyteckie spotkanie opłatkowe - 13.12.2012r

Spotkanie Senioralno–andrzejkowe - 30.11.12r

 

       Koniec listopada to tradycyjnie okres spotkań towarzyskich, bo to i Dzień Seniora i Andrzejki i zbliżający się adwent skłaniają do zabawy w dobrym towarzystwie, wszak integracji nigdy dość.

Czytaj więcej: Spotkanie Senioralno–andrzejkowe - 30.11.12r

Dzień Seniora w Bielsku Podlaskim - 13.11.2012r

 

       Tegoroczny Dzień Seniora spędziliśmy w Bielsku Podlaskim zaproszeni na uroczyste spotkanie przez kolegów z miejscowego Uniwersytetu III Wieku. Wyjechało nas tyle, ile mógł pomieścić autokar – 51 osób.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Bielsku Podlaskim - 13.11.2012r

Spotkanie w Korycinie - 18.10.2012r

 

       Na zaproszenie „Małego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dzięciołówce” (z siedzibą w Korycinie) wyjechaliśmy z ponad trzydziestoosobową grupą z naszego Uniwersytetu by uczestniczyć w bardzo interesującym spotkaniu.

       Przyjęto nas (byli także goście z Sokółki) w Gminnym Ośrodku Kultury gościnnie – kawa, herbata, pączki i oczywiście sery korycińskie. Organizatorzy zaprezentowali to, co mają najciekawszego:

Czytaj więcej: Spotkanie w Korycinie - 18.10.2012r