Drugi „Studencki” spływ kajakowy – Narewka-Narew.

 

   Spływ kajakowy to kolejne wyzwanie, które wyznaczyli sobie „studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku po udanej ubiegłorocznej próbie.

       Odważnych zebrała się grupa 24. osobowa (w połowie debiutanci).

Czytaj więcej: Drugi „Studencki” spływ kajakowy – Narewka-Narew.

Wycieczka Szlakiem Tatarskim.

 

       Już po oficjalnym zakończeniu roku akademickiego członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku 18 VI 2013 r. wybrali się na jednodniową wycieczkę Szlakiem Tatarskim. Zaplanowaliśmy trasę od Sokółki przez Bohoniki do Kruszynian.

          Piękne widoki podziwialiśmy jeszcze z autokaru, bo droga wiodła od Białegostoku przez Puszczę Knyszyńską i urokliwe Wzgórza Sokólskie.

Czytaj więcej: Wycieczka Szlakiem Tatarskim.

Szlak Piastowski – trzydniowa wycieczka do Wielkopolski. 21-23.05.2013r

 

 

        Na kończący się rok akademicki zaplanowaliśmy trzydniową wycieczkę historycznym szlakiem pierwszych Piastów. Trasa obejmowała Gniezno, Poznań, Biskupin i kilka miejscowości na Pałukach.

Czytaj więcej: Szlak Piastowski – trzydniowa wycieczka do Wielkopolski. 21-23.05.2013r

„Korczak” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

 

       Niedzielny wieczór 7 kwietnia poświęciliśmy na obejrzenie niezwykłego przedstawienia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Był to sławny już musical „Korczak” Chrisa Williamsa wyreżyserowany przez Roberta Skolimowskiego. Niezwykłość spektaklu widoczna jest w rozmachu i widowiskowości przedstawienia tragicznej historii grupy żydowskich dzieci, którymi opiekuje się i na śmierć prowadzi Janusz Korczak.

Czytaj więcej: „Korczak” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

„Studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w operze.

 

 

       Na ten wyjazd czekaliśmy długo. Kiedy udało się zamówić bilety, okazało się że chętnych jest dużo więcej. Niestrudzona i skuteczna w takich staraniach Lidia Nazaruk wyprosiła jeszcze trzydzieści miejsc i w rezultacie 25 stycznia pojechały dwa autokary z ponad osiemdziesięcioma osobami do Opery i Filharmonii Podlaskiej na „Straszny dwór” Moniuszki uważany za jedną z dwóch (obok „Halki”) oper narodowych. O dodatkową atrakcję w postaci zwiedzania z przewodnikiem całego gmachu wystarała się Przewodnicząca UTW.

Czytaj więcej: „Studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w operze.