Grupa teatralna UTW prezentuje się na scenie.

 

        7 czerwca 2018 r. uniwersytecka grupa teatralna wystąpiła na scenie Hajnowskiego Domu Kultury z przedstawieniem komedii „Szofer Archibald” według utworu Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Występ poprzedzony był krótką prelekcją na temat historii i roli teatru w Polsce wpisując się w ten sposób w stulecie Rzeczypospolitej. 

       Przedstawienie to, to dość typowa komedia pomyłek rozgrywająca się ówcześnie (powstała w 1924r.) w środowisku warszawskich wyższych sfer. Nowopoślubiona para w nietypowy sposób przeżywa wieczór i noc poślubną, co wprowadza niezły zamęt w otoczeniu (w nim tytułowy szofer).

       Przedstawienie naszej grupy składało się z trzech aktów. Obsadę stanowiło 7. bohaterów, granych naturalnie przez naszych „studentów” – aktorów-amatorów (ale z wcześniejszym doświadczeniem scenicznym).

       Przygotowanie przedstawienia wymagało bardzo solidnej pracy i wiele czasu.

       Do efektu scenicznego przyczyniły się także dodatkowe osoby zajmujące się scenografią i efektami wizerunkowo-dźwiękowymi, w tym pracownicy Hajnowskiego Domu Kultury.

       Ocenę przedstawienia pozostawiamy widzom nie zapominając, że to już drugie przedstawienie (po „Dwóch Teatrach” Jerzego Szaniawskiego), które jest prezentowane przez Grupę Teatralną UTW mieszkańcom miasta o okolic Hajnówki.

Foto-galeria: Stanisław CHOMICKI, Zbigniew ANGIELCZYK